Sebastián Gil

Sebastián Gil

canary islands

Uważany za jednego z najbardziej wszechstronnych trębaczy swojego pokolenia. Wykonuje utwory zarówno z kręgu muzyki dawnej, jak i jazzu i klasyki. Jest doktorem nauk muzycznych na Uniwersytecie Las Palmas de Gran Canaria, gdzie uzyskał dyplom z wyróżnieniem.

Naukę gry pobierał u najbardziej prestiżowych trębaczy klasycznych, jak i jazzowych, m.in. Maurice Andre, Edward Tarr, Manuel Lopez, Maurice Benterfa, Jouko Harjanne, Hans Gansch, Pierre Dutot, David Hickman, Tim Hagans, Mike Koupa, Brian Lynch.

Jest dyrektorem artystycznym Gran Canarii Big Band Gran Canaria, Atlantic Art Ensemble oraz Międzynarodowego Festiwalu Trąbek w Maspalomas.

Wielokrotnie koncertował w krajach takich jak Japonia, Niemcy, Austria, Szwajcaria, Hiszpania, Australia, USA, Meksyk, Dania, Włochy grając jako solista oraz z różnymi formacjami, takimi jak Gran Canaria Philharmonic Orchestra, Tenerife Symphony Orchestra, Symphony Orchestra of Castile and Leon, Philharmonic Orchestra of the Nations (Berlin), Sedajazz Big Band, Gran Canaria Big Band, Canary Big Band, Atlantic Art Ensemble, CSMC Trumpet Ensemble, Ten of The Best Trumpet Ensemble

Jako nauczyciel prowadził liczne kursy specjalistyczne na całej wyspie, Wyspach Kanaryjskich, Hiszpanii, Włoszech, Australii, Meksyku, Danii, Portugalii, Chorwacji, Słowenii.
Jest Członek International Trumpet Guild (USA), międzynarodowego stowarzyszenia nauczycieli i interpretatorów trąbki. Stowarzyszenie to zaprosiło go do udziału w 35. i 38. kongresie, który odbył się w lipcu 2010 roku w Sydney (Australia) i w czerwcu 2012 roku w Michigan (USA). Jego koncerty odniosły wielkie sukcesy.

Wśród jego ostatnich projektów znajdują się dwa albumy, które ukazały się w zeszłym roku. Pierwszy, z repertuarem klasycznym na trąbkę i organy, który został wydany przez hiszpańską wytwórnię Gad Gad Record, drugi z Great Canaria Big Band w produkcji, która wznowiła amerykańską wytwórnię Summit Jazz Records (DCD-568) i jego trio jazzowe GBP w hiszpańskiej wytwórni Irina Records.

Warsztaty tego wykładowcy

ID Nazwa kursu Miejsce Data rozpoczęcia
Trąbka PSM Kalisz 19 sierpnia 2024