Paweł Joks

Paweł Joks

polski

Paweł Joks jest absolwentem wydziału instrumentalnego Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu, w klasie trąbki prof. Romana Grynia. Ukończył studia podyplomowe w zakresie dyrygentury orkiestr dętych w Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, a w roku 2005 studia podyplomowe na kierunku menadżer kultury w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.  Od 2019 roku jest doktorem sztuk muzycznych w dyscyplinie dyrygentura.

Z orkiestrami dętymi związany zawodowo od 1987 roku, początkowo jako elew (uczeń) Orkiestry Garnizonowej w Ostrowie Wielkopolskim (1987-1994), następnie muzyk-solista Orkiestry Wojskowej we Wrocławiu (1994-1995) oraz muzyk-koncertmistrz Orkiestry Reprezentacyjnej Wojsk Lotniczych i Obrony Powietrznej w Poznaniu.

W 2002 roku został Dowódcą -Kapelmistrzem Orkiestry Reprezentacyjnej Sił Powietrznych w Poznaniu, którą kieruje do chwili obecnej. Od 2008 roku prowadzi Młodzieżową Orkiestrę Dętą Gminy Tarnowo Podgórne, a od roku 2011 jest w tej samej miejscowości nauczycielem gry na trąbce w Samorządowej Szkole Muzycznej I stopnia.

Od 2013 roku pracuje w Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu, prowadząc klasę Dyrygentury Orkiestr Dętych przy Wydziale Kompozycji, Dyrygentury, Wokalistyki, Teorii Muzyki i Edukacji Artystycznej.

W 1996 roku został laureatem I nagrody na Ogólnopolskim Konkursie Solistów Wojska Polskiego. Dwukrotnie był finalistą Ogólnopolskiego Festiwalu Trębaczy

w Kaliszu (1996 r., 1999 r.).

Dowodzona przez niego Orkiestra Reprezentacyjna Sił Powietrznych konsekwentnie podnosi swój poziom artystyczny, wzbogaca repertuar odnosząc sukcesy na terenie Polski i poza jej granicami. Zespół ten koncertował w prawie wszystkich krajach Europy, występował także Rosji, Chinach oraz USA. We wrześniu 2018 roku zdobył

I miejsce oraz tytuł Laureata 53 Niepodległościowego Konkursu Orkiestr Wojska Polskiego – Świeradów Zdrój 2018, a jej kapelmistrz wyróżnienie specjalne Osobowość artystyczna.

Od 2005 roku połączył pracę artystyczną z działalnością charytatywną, koncertując dla takich instytucji jak: Hospicjum Domowe, Hospicjum Palium, Fundacja Mam Marzenie, Fundacja Redemptoris Missio, Stowarzyszenie Na Tak.

W 2014 roku otrzymał Nagrodę Arcybiskupa Poznańskiego za wybitne osiągnięcia w dziedzinie kultury chrześcijańskiej.

Warsztaty tego wykładowcy

ID Nazwa kursu Miejsce Data rozpoczęcia
Orkiestry dęte PSM Kalisz 19 sierpnia 2024