Mariusz Mocarski

Mariusz Mocarski

polish

Dr Mariusz Mocarski – perkusista, absolwent Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie (filia w Białymstoku ), a także Państwowego Studium Jazzu przy PSM II st. im. F. Chopina w Warszawie. Uczestniczył w intensywnych kursach organizowanych przez słynne szkoły perkusyjne: Drummers Collective w Nowym Jorku oraz Drum-Tech w Londynie.

Muzyk sesyjny, w dorobku ponad 50 płyt z artystami reprezentującymi szereg gatunków muzycznych. Brał udział w wielu festiwalach i koncertach w kraju oraz za granicą m.in. w USA, Libanie, Indiach i niemalże całej Europie.

Występuje solo, z zespołami kameralnymi (m. in. Estrada Kameralna Filharmonii Narodowej, Duet perkusyjny Mocarski & Nabożny) oraz z zespołami symfonicznymi (m.in. Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Narodowej, Sinfonia Viva). W dorobku kilkanaście prawykonań utworów solowych i kameralnych. Równolegle dzieli scenę z artystami z kręgów jazzu i muzyki rozrywkowej (m. in. zespół Krzysztofa Kiljańskiego, Marii Sadowskiej).

Od roku 2017 wykładowca Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie Filii w Białymstoku. W roku 2019 uzyskał stopień doktora sztuk muzycznych w dyscyplinie artystycznej Instrumentalistyka. Gościnny wykładowca Podyplomowych Studiów Orkiestr Dętych UMFC w Warszawie.

Jego uczniowie i studenci zdobywali nagrody i wyróżnienia na ponad 50 konkursach perkusyjnych o zasięgu krajowym i międzynarodowym. Wykładowca i juror na wielu warsztatach i festiwalach perkusyjnych również o zasięgu międzynarodowym. Konsultant perkusji przy Centrum Edukacji Artystycznej. W roku 2022 zaproszony przez Departament Szkolnictwa Artystycznego do komisji eksperckiej opracowującej Podstawy Programowe dla klas perkusji szkół muzycznych I i II stopnia.

Od roku 2018 w szeregach International Committee, największej na świecie organizacji perkusyjnej – PAS (Percussive Arts Society) (USA). Pełni również funkcję Prezydenta PAS Poland Chapter.

Od roku 2022 specjalista na Europę Wschodnią w dziedzinie elektronicznych instrumentów perkusyjnych Gewa Digital Drums.

Warsztaty tego wykładowcy

ID Nazwa kursu Miejsce Data rozpoczęcia
Perkusja / perkusjonalia 19 sierpnia 2024