Louise Pollock

Louise Pollock

swedish

Louise Pollock jest profesorem puzonu w Hanns Eisler Musikhochschule w Berlinie. W latach 2015–2023 była pierwszą puzonistką Opery w Göteborgu w Szwecji i równolegle prowadziła klasę puzonu w University of Gothenburg Academy of Music and Drama w Göteborgu. Wcześniej przez trzy lata była związana z Orkiestrą Filharmonii w Stuttgarcie. Występowała jako solistka m.in. z Orkiestrą Symfoniczną w Düsseldorfie, Bjergsted Blåsensemble, Operą w Göteborgu, Theatre für Niedersachsen Philharmonie Hildeshaim czy Filharmonią w Duisburgu.

Jest laureatką licznych nagród na konkursach krajowych i międzynarodowych, była stypendystką German Music Competition Niemieckiej Rady Muzycznej 2014 oraz otrzymała I Nagrodę i Nagrodę Publiczności na the International Aeolus Wind Competition w Düsseldorfie w 2016 roku.

Jako członek jury zapraszana jest na międzynarodowe konkursy, takie jak Internationaler Instrumentalwettbewerb Markneukirchen czy międzynarodowe konkursy International Trombone Association oraz zapraszana jako solistka i wykładowca na kursy mistrzowskie i festiwale, takie jak Brassweek Samedan w Szwajcarii, Tourbon Brass Festival w Chile, Tromboholizm Puzon Music Festival w Poznaniu i Corno Brass Music Festival w Zielonej Górze, norweski Bjergsted Brass Festival Stavanger, Low Brass Network i Międzynarodowy Festiwal Puzonów w USA. W 2023 roku została wybrana na przewodniczącą German Internationale Posaunenvereinigung e.V. a także „Radzie Doradców” Międzynarodowego Stowarzyszenia Puzonów.

Louise Pollock dorastała w Szwajcarii i ukończyła z najlepszym wynikiem rok Mathematisch-Wissenschaftliche Gymnasium w Zurychu. Ukończyła studia licencjackie u prof. Branimira Slokara w Hochschule für Musik we Fryburgu im. Br., a studia magisterskie kontynuowała u prof. Henninga Wiegräbe w Staatliche Hochschule für Musik und Darstellende Kunst Stuttgart. Jest artystką Conn i gra wyłącznie na Conn 88H zbudowanym na początku lat 50’.

Warsztaty tego wykładowcy

ID Nazwa kursu Miejsce Data rozpoczęcia
Puzon PSM Kalisz 19 sierpnia 2024