Jarosław Ignaszak

Jarosław Ignaszak

polish

Absolwent Akademii Muzycznej w Poznaniu – specjalizacja Dyrygentura Orkiestr Dętych. Od 2015 dyrygent Orkiestry Dętej Akademii Muzycznej w Krakowie. Od 2004 r. dyrektor artystyczny Orkiestry „Wieniawa” Były tamburmajor Orkiestry Wojskowej w Krakowie. Członek World Association of Symphonic Wind Bands and Ensembles Pomysłodawca programu edukacji artystycznej „Mała Wieniawa” opartego na najnowocześniejszych metodach nauki gry na instrumentach. Prowadzi wykłady, warsztaty i webinaria dla orkiestr dętych oraz jest współautorem podręcznika „Jak Prowadzić Orkiestrę Dętą” wydanego przez Zarząd Główny OSP. Od 2019 członek jury międzynarodowego konkursu „Warsaw Wind Ensemble Conducting Competition”
Za osiągnięcia i wkład w rozwój orkiestr dętych uhonorowany odznaczeniem „Zasłużony dla Kultury Polskiej” nadanej przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w 2012 r.
Nieustannie poszerza swoje kompetencje w obszarze edukacji artystycznej uczestnicząc w kursach mistrzowskich i konferencjach za granicą. 

Warsztaty tego wykładowcy

ID Nazwa kursu Miejsce Data rozpoczęcia
Orkiestry dęte PSM Kalisz 19 sierpnia 2024