Gianni Biocotino

Gianni Biocotino

italy

Gianni Biocotino urodził się w 1963 roku w Novarze. Ukończył Konserwatorium w Mediolanie pod kierunkiem Glauco Cambursano (dyrektora ds. historii w Teatro alla Scala) i uczęszczał na kursy mistrzowskie u Maxencea Larrieu, Trevora Wye, Renate Greiss i Conrada Klemma. Uczęszczał także na specjalne kursy muzyki kameralnej prowadzone przez Giuseppe Garbarino w szkole muzycznej w Fiesole. Studiował dyrygenturę u Emilio Pomarico w Milan International Music Accademy.

Przez kilka lat grał z Garbarino Ensemble, dał wiele koncertów także jako solista w ważnych towarzystwach muzycznych. Odbył ważne tournée po Europie, Ameryce, a szczególnie w Japonii, grając z Harmonia Ensemble (Tokio, Sapporo, Fukuoka) z Bergamo Orchestra (Osaka, Kobe, Tokio) i Zephyrus (Japan Flute Convention Tokyo).

Grał z wieloma zespołami, koncertując także jako solista i pierwszy flecista z orkiestrami Pomeriggi Musicali di Milano, RAI, Donizetti Bergamo Festival, Accademia Bizantina. Intensywnie działa na polu muzyki kameralnej, zdobywając nagrody na międzynarodowych konkursach Stresa, Martigny, Atkinsons I Nuovi Milano, C. Soliva Casale Monferrato, F. Schuberta Moncalieriego. Nagrywał dla Stradivariusa, Brilliant, Foné, DaVinci, RAI i hiszpańskiego Radio Clasica.

Przez kilka lat grał w Zephyrus Flute Orchestra.

Jest profesorem fletu w Konserwatorium Muzycznym Guido Cantelli w Novara oraz prowadzi mistrzowskie kursy gry na flecie i muzyki kameralnej.

Warsztaty tego wykładowcy

ID Nazwa kursu Miejsce Data rozpoczęcia
Flet PSM Kalisz 19 sierpnia 2024