Antonio Tinelli

Antonio Tinelli

italy

„jednym słowem znakomicie” [Magazyn Fanfare – USA];
„mistrzowska interpretacja” [The Clarinet – USA],
„godna podziwu spójność, całość ciepła, bogata i bardzo urokliwa dźwięk” [Journal of Music – Włochy].

Na uwagę zasługuje jego artystyczna współpraca z Karlem Leisterem, Enesco Quartet (Paryż) i Giuliano Mazzoccante, z którymi tworzy duo. Laureat ponad trzydziestu nagród na najważniejszych krajowych i międzynarodowych konkursach muzyki solistycznej i kameralnej. Jako artysta koncertował w Europie, na Dalekim Wschodzie i w USA.

Jako solista współpracował z różnymi orkiestrami, między innymi z Kiev RTV Festival Orchestra, Philharmonic Orchestra “George Enescu” of Bucarest, Orchestra Internazionale d’Italia, Orchestra Milano Classica, Orchestra of the Bologna Theater, Orquesta Sinfónica de Venezuela (Caracas), Mersin Opera and Ballet State Orchestra (Turcja), Kazakhstan State Academic Symphony Orchestra (Almaty), Portuguese Navy Band (Lizbona) and Kyiv Virtuosi Orchestra (Malta).

Wielu kompozytorów dedykowało mu dzieła kameralne i solowe. Tinelli nagrywał dla radia i telewizji we Włoszech, Rumunii, Niemczech, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Albanii, Wenezueli i Kazachstanie oraz kilka płyt CD z pierwszymi światowymi nagraniami wydanymi przez Urania Records, Dad Records, Phoenix Classics poświęconych Saverio Mercadante, Sergio Calligaris, Raffaele Gervasio i Johannesowi Brahmsowi nagrodzona, tym razem przez krytyków dyskografii. Camerata Tokyo (Japonia) wydała płytę w trio z Karlem Leisterem i Giuliano Mazzoccante (fortepian), która spotkała się z uznaniem międzynarodowej krytyki. Ponadto Farelive (Włochy) wydało trzy płyty CD z Tinellim, jako dyrygentem „Italian Red Cross Military Band”, jedną jako dyrygentem i solistą „Méditerranée Clarinet Ensemble” i jedną jako dyrygentem „I Musici Pugliesi”. Te trzy płyty CD zostały nagrodzone srebrnymi medalami i gwiazdami doskonałości włoskiego magazynu muzycznego „Musica” podczas „Global Music Awards” 2016, 2017 i 2020. Wszystkie nagrania są dostępne na głównych platformach streamingowych (Spotify, Amazon Music, Google Play, iTunes e Deezer).

Obecnie jest profesorem klarnetu w Konserwatorium Muzycznym „N. Piccinni” w Bari (Włochy). Prowadzi także liczne kursy mistrzowskie w Europie, USA i na Dalekim Wschodzie. Jest dodatkowo dyrektorem artystycznym International Clarinet Competition “Saverio Mercadante”

Antonio Tinelli jest oficjalnym artystą Buffet-Crampon.

[Oficjalna strona internetowa: www.antoniotinelli.com]

Warsztaty tego wykładowcy

ID Nazwa kursu Miejsce Data rozpoczęcia
Klarnet PSM Kalisz 19 sierpnia 2024