Choć wszyscy mówią, że odwołują, a my mówimy ROBIMY!

Choć wszyscy mówią, że odwołują, a my mówimy ROBIMY!

Letnia Akademia Instrumentów Dętych Blaszanych + w 2020 roku ODBĘDZIE SIĘ i to już po raz DWUNASTY! To niesamowite szczęście ogłosić to w końcu, bowiem sytuacja, z którą musieliśmy się zmierzyć zaskoczyła nas wszystkich. Nie ukrywamy, że decyzja o organizacji tego wielkiego przedsięwzięcia zmusiła nas do wielu zmian, reorganizacji pomysłów i marzeń.

Tak jak w latach ubiegłych spotkamy się w sierpniu, by wspólnie muzykować, uczyć, ćwiczyć i koncertować. Również i tym razem Akademia odbędzie się w wielu zakątkach Kalisza – m.in. w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. im. Henryka Melcera, Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej, Centrum Kultury i Sztuki, I Liceum Ogólnokształcącym im. A. Asnyka, Narodowym Sanktuarium Św. Józefa, Kościele oo. Franciszkanów, w Klubie Komoda, na Rynku Głównym Miasta Kalisza, w parku, przy fontannie, Baszcie Dorotce i w wielu innych miejscach.

Pragniemy zapewnić Was, że dołożymy wszelkich starań, aby zapewnić uczestnikom, wykładowcom oraz zaproszonym melomanom bezpieczeństwo. Jesteśmy w stałym kontakcie z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Kaliszu po to, aby zapewnić Wam maksymalną ochronę.

Tym razem wiele zależy również od Was. Choć chcielibyśmy, by nasza Akademia była taka jak zawsze będziemy musieli prosić Was o przestrzeganie tzw. reżimu sanitarnego, stosowania się do poleceń Głównego Inspektora Sanitarnego oraz organizatorów.
Niezwykle istotna jest Wasza odpowiedzialność – nie narażajmy się nawzajem, dlatego jeśli Ty lub ktoś z kim miałeś styczność na 14 dni przed przyjazdem na kurs jest chory lub podejrzewa zakażenie wirusem COVID-19 poinformuj nas o tym i niestety odwołaj swój przyjazd.
Niestety musimy zastrzec, że ze względu na obecnie panującą pandemię wywołaną wirusem COVID-19 mamy prawo do zmiany listy wykładowców, harmonogramu koncertów i zajęć, ale także do odwołania całego wydarzenia oraz przeniesienia go z formy stacjonarnej na zdalną.

Wszystko to jednak plan awaryjny. Chcemy się z Wami spotkać w sierpniu i cieszyć dźwiękami muzyki! Pamiętajmy jednak, że wszystko zależy od naszej wzajemnej odpowiedzialności. Dbajmy o siebie, nośmy maseczki, często myjmy ręce, unikajmy bliskich kontaktów – chrońmy się przed wirusem!

Do zobaczenia w Kaliszu w dniach 16-21 sierpnia 2020! 
Nie możemy się już doczekać!!!