Tomasz Sierant

Tomasz Sierant

polish

Polski flecista, urodzony w 1995 roku w Łodzi. Rozpoczął swoją edukację muzyczną w 2008 roku i od samego początku odnosił sukcesy w regionalnych i krajowych konkursach. Swoją edukację zdobywał w Polsce, Belgii i Szwajcarii, współpracując z renomowanymi nauczycielami Urszulą Janik, Carlosem Brunelem i Felixem Renggllim.

Od początku swoich studiów Tomasz zdobywał obszerne doświadczenie w pracy w orkiestrze. Rozpoczął od projektów młodzieżowych I, Culture i Gustav Mahler Jugendorchester, kontynuując pracę w zawodowych orkiestrach, takich jak Filharmonia Narodowa i Opernhaus Zurich, gdzie był stypendystą. Obecnie pełni funkcję pierwszego flecisty w Robert-Schumann-Philharmonie w Chemnitz (Niemcy).

W 2019 roku Tomasz zadebiutował jako solista, wykonując koncert Jolivet z prestiżową Kammerorchester Basel. Odnosił także sukcesy jako laureat licznych konkursów międzynarodowych, takich jak Cluj International Music Competition (3. miejsce), Carl Nielsen Competition i Kobe Competition. Ponadto, w 2023 roku Tomasz zdobył 1. nagrodę w międzynarodowym konkursie fletowym w Krakowie, gdzie otrzymał nagrodę specjalną za najlepsze wykonanie koncertu fletowego Krzysztofa Pendereckiego.
Dokonania Tomasza w dziedzinie muzyki i edukacji są bardzo doceniane i wspierane przez fundacje, takie jak Hans und Evgenia Jutting Stiftung, BOG Prize, Kiefer Hablitzel Prize i wiele innych.