Vincent Lepape

Vincent Lepape

french

Swoją edukację muzyczną rozpoczął u Gilberta Moisanda i kontynuował u Jacquesa Maugera, po czym w wieku 16 lat przeniósł się do Conservatoire National Supérieur de Musique de Paris. Tam studiował u Gillesa Millière’a i zdobył I nagrodę w dziedzinie puzonu oraz dwie pierwsze nagrody w dziedzinie muzyki kameralnej w klasie Jeana Douaya. Ukończył studia pod kierunkiem Yves Demarle w Narodowym Konserwatorium Muzycznym w Paryżu, uzyskując w 1992 roku Premier Prix d’excellence.

Obecnie jest profesorem puzonu w Konserwatorium Koninklijk w Brukseli, wykłada również w Scuola di Alto Perfezionamento w Saluzzo i jest pierwszym puzonistą w Teatro Regio w Turynie. Z tą orkiestrą dokonał kilku nagrań dla Deutsche Grammophon i Chandos.
Współpracował z Orchestre National de France, Orchestre de Paris, Operą Paryską, Opéra de Lyon, Orchestre de la Suisse Romande, Palau de les Arts (Valencia) Moscow Orchestra, Orchestre de Lyon, Orchestre de Cluj (Rumunia), Monte Carlo Orchestra, Opera w Neapolu, „Capella Andrea Barca”. Brał udział ze swoim kwintetem Pentabrass w ponad 300 koncertach na całym świecie, a wraz z Mnozil, Spanish Brass, Epsilon i Belgian Brass założył Europejską Orkiestrę Dętą pod dyrekcją Sylvaina Cambrelinga, której przewodniczył Pierre Boulez. W roku 2012 założył „Italian Trombone Quartet”, z którym koncertuje w Europie i USA.

Prowadził kursy mistrzowskie w kilku instytucjach, takich jak: Juilliard School of New York, Conservatoire Royal de Liege, Lille Trombone Festival, Festival Internacional de Pasto (Kolumbia), Ticino Musica (Szwajcaria), Maiori Music Festival (Włochy), Alessi Seminar (Włochy), International Belgian Brass Academy, Jura Brass (Francja), Baceno Brass Festival (Włochy), Festival de Trombone D’alsace, Melvin Culberson Festival Pereira (Kolumbia), 33Åã Curso de Verao (Brazylia), Festival Brassurround (Walencja), St. Mary’S College Of Maryland Usa Public Honors College , Festival de Cuivres de Limoges (F), Spanish Brass Academy, HEM de Genève, Lozanna, Fryburg (Szwajcaria), Athens University della Georgia (USA), Harford University, Michigan University, Hungarian Trombone Camp.
Nagrał niezliczoną ilość płyt w różnych formacjach, a w 2006 swoją pierwszą solową płytę dla Summit Records pod tytułem „Like Me”.
Vincent Lepape jest nauczycielem o międzynarodowej renomie, przez 10 lat wykładał także w Konserwatorium w Dolinie Aosty, szkoląc studentów z całych Włoch i zagranicy, z których wielu jest obecnie nauczycielami i członkami orkiestr w najważniejszych włoskich i zagranicznych instytucjach.
Vincent Lepape był od 2012 do 2014 dyrektorem artystycznym festiwalu Masterbrass Palazzolo sull’Oglio, od 2017 jest dyrektorem artystycznym Europejskiej Akademii Puzonu i był organizatorem od 2005 do 2011 Festiwalu Pentabrass.
Jest regularnie zapraszany do licznych międzynarodowych jury jako pedagog i solista na sympozjach i kongresach, takich jak Trombonanza (Argentyna), International Trombone Festival (Paryż), Slider Asia (Hongkong), Festival Mediterranean del trombone (Marsylia), Festival European du Trombone (Strasburg).
Vincent Lepape w Buffet-Group jest artystą Antoine’a Courtois.

Warsztaty tego wykładowcy

ID Nazwa kursu Miejsce Data rozpoczęcia
Puzon PSM Kalisz 21 sierpnia 2023