Sergiu Carstea

Sergiu Carstea

romanian

Muzyczną karierę rozpoczął w liceum, kiedy to był członkiem różnych młodzieżowych grup muzycznych. Następnie podczas studiów w Państwowym Konserwatorium w Kiszyniowie w Mołdawii podjął współpracę m.in. z Filharmonią Narodową w Rumunii. Współpracował w tym czasie z wybitnymi dyrygentami i solistami wykonując bardzo trudne programy koncertowe.

Brał udział w wielu konkrusach, w których zdobywał liczne nagrody i wyróżnienia.

W 1988 r. jego kariera przeszła radykalną zmianę za sprawą studiów podyplomowych w Narodowym Konserwatorium w Paryżu we Francji, gdzie studiował u światowej sławy profesorów, takich jak Antoine Cure i Pierre Thibaud, Jean Douay. W 1990 roku założył Brass Quintet Moldova, z którym koncertuje w kraju i za granicą (Niemcy, Francja, Hiszpania, Peru). Również w tym okresie rozpoczął karierę solową. W 1997 roku wyjechał do Rumunii, gdzie został pierwszym trębaczem Orkiestry Filharmonicznej Banatul i Opery Narodowej w Timisoarze, współpracując jednocześnie z innymi orkiestrami w kraju i za granicą.

Od 1998 roku do chwili obecnej kontynuuje intensywną działalność solistyczną w kraju i za granicą. Obecnie jest pierwszym trębaczem Orkiestry Opery Narodowej w Timisoarze. Ma na swoim koncie kilka publikacji oraz nagrań koncertowych i studyjnych gdzie prezentuje różnorodny repertuar – od baroku do współczesności. Kilku kompozytorów zadedykowało mu utwory, które wykonał po raz pierwszy.

Równolegle obok działalności koncertowej aktywnie prowadzi działalność pedagogiczną. Jest profesorem w klasie trąbki na Wydziale Muzyki i Teatru Zachodniego Uniwesytetu w Timisoarze, a także doktorem muzykologii. Bardzo często prowadzi kursy mistrzowskie i zasiadają w jury międzynarodowych konkursów.

Warsztaty tego wykładowcy

ID Nazwa kursu Miejsce Data rozpoczęcia
Trąbka PSM Kalisz 21 sierpnia 2023