Éric Aubier

Éric Aubier

france

Éric Aubier wstąpił do klasy Maurice’a Andre w CNSM w Paryżu w wieku 14 lat, gdzie był najmłodszym absolwentem w tym czasie. W późniejszych latach zdobył wiele nagród na międzynarodowych konkursach w Pradze, Tulonie i Paryżu, a Rolf Liebermann mianował Érica Aubier solowym trębaczem Orkiestry Opery Paryskiej. Miał wtedy zaledwie dziewiętnaście lat. Od 1995 roku poświęcił się karierze solisty i profesora.

Występował w 25 krajach świata, współpracował z takimi dyrygentami jak Chung, Foster, Robertson, Sanderling, Prêtre, Boulez, Kantorow, Bilger oraz współpracował z takimi zespołami jak Canadian Brass Quintet i Spanish Brass. Występował również z orkiestrami słynnymi w salach koncertowych na całym świecie: Orkiestra Opery Paryskiej, Orkiestra Radia Francuskiego, Orkiestra Radia Fińskiego, Filharmonia w Buenos Aires w Colon Theatre, Orkiestra Kameralna Lincoln Center w Nowym Jorku, czy Filharmonia w Bogocie.

Jest bardzo zaangażowany w rozwój repertuaru swojego instrumentu i jest ulubionym trębaczem wielu kompozytorów, którzy dedykują mu swoje utwory, zwłaszcza Nicolas Bacri, Thierry Escaich, Betsy Jolas, Carlos Grätzer, Martin Matalon i Charles Chaynes.  Ma światową renomę jako główny interpretator w tradycji francuskich instrumentów dętych na całym świecie, jest postrzegany jako ten, który najlepiej utrwala francuską tradycję instrumentów dętych.

Warsztaty tego wykładowcy

ID Nazwa kursu Miejsce Data rozpoczęcia
Trąbka PSM Kalisz 21 sierpnia 2023