Damian Kurek

Damian Kurek

polish

Naukę gry na trąbce rozpoczął w wieku ośmiu lat w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. Fryderyka Chopina w Opolu pod kierunkiem Piotra Waloszczyka.

Ukończył studia z wyróżnieniem w klasie trąbki profesora Romana Grynia oraz w klasie trąbki naturalnej profesora Johanna Plietzscha w Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu. Studiował również w klasie trąbki profesora Gabriele Cassone w Konserwatorium Muzycznym w Nowarze (Włochy). Brał udział w kursach prowadzonych przez takich profesorów, jak: Philip Smith, Wolfgang Bauer, Konradin Grot, Gabor Boldoczki, Marcus Wursch.

Jest laureatem wielu konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych m.in. III nagroda w Międzynarodowym Konkursie Instrumentów Dętych w Brnie 2013 roku, III nagroda w Międzynarodowym Konkursie Trębaczy w Tarnopolu 2010, III nagroda w Ogólnopolskim Konkursie Instrumentów Dętych Blaszanych w Katowicach, 2010, III nagroda w V Międzynarodowym Konkursie Muzycznym im. Michała Spisaka w Dąbrowie Górniczej, 2011, II nagroda w VI Ogólnopolskim Festiwalu Trębaczy w Kaliszu w kategorii solistów, 2011, II nagroda w VII Ogólnopolskim Festiwalu Trębaczy w Kaliszu w kategorii solistów, 2014, I nagroda w VII Ogólnopolskim Festiwalu Trębaczy w kategorii studiów orkiestrowych, 2014.

Laureat Stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za Wybitne Osiągnięcia oraz Stypendium Artystycznego Prezydenta Miasta Poznań za wybitne osiągnięcia oraz bogatą działalność koncertową. Współpracuje z orkiestrami oraz zespołami w kraju i za granicą m.in. Barock Trompeten Ansamble Berlin, Concertogrosso Berlin z którą odbył trasę koncertową w roli solisty, Orkiestrą Kameralną Polskiego Radia Amadeus, NFM Orkiestra Leopoldinum, Poznan Barock Trumpets oraz kwintetem dętym blaszanym Castle Brass. Od 2014 roku jest wykładowcą w Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu, natomiast od 2016 roku trębaczem-solistą Filharmonii Poznańskiej im. T. Szeligowskiego.

Warsztaty tego wykładowcy

ID Nazwa kursu Miejsce Data rozpoczęcia
Trąbka PSM Kalisz 19 sierpnia 2024