Tom Hutchinson

Tom Hutchinson

english

Profesor kornetu w Royal Welsh College of Music and Drama, specjalista od instr. dętych blaszanych.

Oprócz grania z zespołem Cory, jest profesorem kornetu w Royal Welsh College of Music and Drama, specjalistą od instrumentów dętych blaszanych, wykładowcą kornetu dla National Youth Brass Band of Wales.

Tom zaczął uczyć się gry na kornecie w wieku dziewięciu lat i dołączył do miejscowej orkiestry dętej wStannington. Jako nastolatek dołączył do Barnsley Building Society Band i szybko awansował na stanowisko pierwszego trębacza kornetu. Pierwszy występ Toma w roli „top mana” w zespole mistrzowskim nastąpił kilka lat później, w wieku piętnastu lat, kiedy dołączył do zespołu Rothwell Temperance Band.

W tych latach Tom grał  jako solowy trębacz kornetu  z National Youth Brass Band of Great Britain. To właśnie dyrygent z zespołu, dr Nicholas Childs, zauważył jego talent, a później zaprosił go do światowej sławy Black Dyke Band. Tom zagrał dla „Dyke”  w repiano cornet, a w wieku osiemnastu lat został awansowany na tytuł tutti solo cornet.

Grał z Black Dyke przez cztery lata, przyczyniając się do wielu sukcesów w konkursach, w tym w tytułach British Open, English National i National Championship of Great Britain. Podczas swojego pobytu w „Dyke” koncertował także w całej Europie i Australii.

Po ukończeniu studiów, Tom został zaproszony do dołączenia do potężnego zespołu Cory Band jako pierwszy  trębacz kornetu.

Wraz z zespołem w pierwszym roku zdobył tytuł europejski w 2010 roku i walijski tytuł regionalny w 2011 roku, od tego czasu stał się liderem Cory’ego w brytyjskim tytule Open w 2011 roku, jednocześnie ubiegając się o najlepszą solową nagrodę, kolejne walijskie regionalne tytuły w 2012 roku, 2014 i 2015 (także zdobywając nagrodę dla najlepszego solisty), Brass in Concert Championship wygrał w 2012, 2013 i 2015 roku, tytuł europejski po raz kolejny w 2013 i 2016 roku oraz dwa krajowe finały w 2013 i 2015 roku.

Szczególną przyjemnością dla Toma podczas jego pobytu w zespole było otrzymanie nagrody Cory Bands Player of the Year, głosowanej przez pozostałych członków Cory w 2012 i 2015 roku.

Jako artysta Besson Tom reprezentuje Buffet Group na całym świecie. W ciągu ostatnich dwóch lat występował w Australii, Nowej Zelandii, a ostatnio w 2016 roku w USA i Japonii.

Oprócz grania w głównym korpusie z zespołem Cory, jest profesorem kornetu w Royal Welsh College of Music and Drama, specjalistą od instrumentów dętych blaszanych, wykładowcą kornetu dla National Youth Brass Band of Wales.

Warsztaty tego wykładowcy

ID Nazwa kursu Miejsce Data rozpoczęcia
Trąbka PSM Kalisz 19 sierpnia 2019
Scroll Up