Szymon Franek

Szymon Franek

polish

Perkusista, pedagog, kompozytor. Absolwent Akademii Muzycznej im. I. J Paderewskiego w Poznaniu.

Perkusista, pedagog, kompozytor. Absolwent Akademii Muzycznej im. I. J Paderewskiego w Poznaniu w katedrze perkusji pod kierunkiem prof. Mariana Rapczewskiego. Umiejętności doskonalił również na licznych kursach mistrzowskich, które prowadzili światowej sławy artyści, m.in. David Friedman, Marta Klimasara, Claudio Santangelo, Emmanuel Sejourne, John H. Beck.

Prowadzi szeroką działalność w sferze sztuki perkusyjnej. Jest nauczycielem i instruktorem dzieci i młodzieży. Na co dzień związany  z Państwową Szkołą Muzyczną I stopnia im. Józefa Zeidlera w Gostyniu.

Organizator wydarzeń perkusyjnych, m.in. regionalnego konkursu werblowego „Konfrontacje Młodych Werblistów”, warsztatów i koncertów perkusyjnych. Jako muzyk brał udział w licznych projektach i występował na wielu scenach, m.in. filharmonii poznańskiej, teatru muzycznego w Poznaniu, teatru „Kamienica” w Warszawie oraz wielu innych. Był członkiem zespołu Mizgalski Band, który koncertował m.in. z Andrzejem Krzywym – wokalistą zespołu De Mono, czy aktorką Karoliną Nowakowską. Grał na jednej scenie ze znanym polskim kompozytorem Jackiem Piskorzem. Na swoim koncie ma kilka nagranych płyt.

Warsztaty tego wykładowcy

ID Nazwa kursu Miejsce Data rozpoczęcia
Perkusja i perkusjonalia PSM Kalisz 19 sierpnia 2019
Scroll Up