Paweł Joks

Paweł Joks

polski

Od lat z sukcesami dowodzi koncertującą w świecie Orkiestrą Reprezentacyjną Sił Powietrznych.

Jest absolwentem poznańskiej Akademii Muzycznej w klasie trąbki prof. Romana Grynia. W 1996 roku został laureatem I nagrody na Ogólnopolskim Konkursie Solistów Wojska Polskiego. Dwukrotnie był finalistą Ogólnopolskiego Festiwalu Trębaczy      w Kaliszu (1996, 1999). Ukończył studia podyplomowe w zakresie dyrygentury orkiestr dętych w Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku. Od 2002 roku jest Kapelmistrzem Orkiestry Reprezentacyjnej Sił Powietrznych. W 2005 roku ukończył studia podyplomowe o kierunku menadżerów kultury w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

 

Prowadzi ożywioną działalność koncertową jako trębacz i kameralista. Rozwija działalność charytatywną, często koncertując dla takich instytucji jak: Hospicjum Palium, Fundacja Mam marzenie,  Fundacja Redemptoris Missio. Od 2008 roku prowadzi Młodzieżową Orkiestrę Dętą Gminy Tarnowo Podgórne, a od roku 2011 jest nauczycielem gry na trąbce w Samorządowej Szkole Muzycznej w Tarnowie Podgórnym. Od 2013 roku jest nauczycielem akademickim, prowadząc kierunek – dyrygentura orkiestr dętych w Akademii

 

Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu. W 2014 roku otrzymał Nagrodę Arcybiskupa Poznańskiego za wybitne osiągnięcia w dziedzinie kultury chrześcijańskiej.

 

Dowodzona przez niego Orkiestra Reprezentacyjna Sił Powietrznych, odnosi sukcesy zarówno w kraju jak  i za granicą, koncertując niemal w całej Europie, Chinach oraz USA. We wrześniu 2018 roku zdobył I miejsce oraz tytuł Laureata 53 Niepodległościowego Konkursu Orkiestr Wojska Polskiego – Świeradów Zdrój 2018`oraz wyróżnienie specjalne Osobowość artystyczna Niepodległościowego Konkursu Orkiestr Wojskowych – Świeradów Zdrój 2018.

Scroll Up