Mariela A. Rodriguez

Mariela A. Rodriguez

ukrainian

Performerka, nauczyciel gry na instrumentach dętych blaszanych, adiunkt na Slippery Rock University.

Ma za sobą  rozległą karierę w USA jako performerka, nauczyciel gry na instrumentach dętych blaszanych, adiunkt na Slippery Rock University w PA, asystent  pana Myrona Blooma na Indiana University.

Urodzona w Santa Fe w Argentynie, pani Rodriguez jest bardzo aktywną waltornistką grającą na całym świecie. W bardzo młodym wieku rozpoczęła naukę u swojego wujka, a następnie u pierwszego waltornisty  Orkiestry Symfonicznej w Santa Fe.

Ukończyła licencjat z gry na rogu w Liceo Municipal de Santa Fe z najwyższymi kwalifikacjami tej instytucji. W tym czasie uzyskała dyplom w School of Music 9901 w Mieście Santa Fe, stypendium na studia w Buenos Aires z u prof. Domingo Garreffą , oraz  dwa inne stypendia na dwuletnie studia zagraniczne pod opieką prof. Myrona Blooma w Carnegie Mellon University w Pittsburgh, PA, USA. Posiada tytuł magistra w zakresie gry na waltorni, który otrzymała  w 2000 roku.

Pani Rodriguez zagrała solowy recital w Salón Dorado del Teatro Colón w Buenos Aires w ramach nagrody za zwycięstwo w konkursie Mozarteum Santa Fe. Od tego czasu zaczęła bardzo aktywnie występować solo i kameralnie, nie tylko w USA, gdzie mieszkała przez 15 lat, ale także w Argentynie, Chile i Meksyku.

Zaczęła profesjonalnie występować z orkiestrą, gdy miała zaledwie 16 lat. Grała jako zamienniczka, następnie grała na różnorakich pozycjach  z wieloma orkiestrami w Argentynie. (Santa Fe, Filarmónica de Buenos Aires, Entre Rios, San Luis, Symfonie Rosario)

Od 1996 do 2011 roku zajmuje różne stanowiska w orkiestrach w USA, głównie w Pensylwanii, Ohio i Zachodniej Wirginii.

W roku 2000 (po ukończeniu Master in Horn) została głównym waltornistą w Orquesta Sinfonica Nacional de Chile, gościnnie została zaproszona do grania z orkiestrami UANL, Monterrey i Filarmónica de Querétaro Orchestras w Meksyku, oraz Orquesta UniNorte w Paragwaju.

W 2006 roku wygrała konkurs  pierwszego waltornisty w River City Brass (profesjonalnym zespole dętym, który ma swoją siedzibę w City of Pittsburgh, mającym na swoim koncie wiele tras po Stanach Zjednoczonych).

Jako solistka brała udział w Westmoreland Symphony, Altoona Symphony, River City Brass, Orquesta Sinfónica de Santa Fe, Orquesta Sinfónica de Rosario.

Ma za sobą rozległą karierę w USA jako performerka, nauczyciel gry na instrumentach dętych blaszanych, adiunkt na Slippery Rock University w PA, asystent  pana Myrona Blooma na Indiana University, IN; Profesor rogu w programie PreCollege Carnegie Mellon University w Pittsburghu, PA i nauczyciel waltorni w  River City Youth Brass Band, a także nauczyciel rogu  Narodowej Młodzieżowej Orkiestry Symfonicznej Argentyny.

W roku 2011 wróciła do swojego kraju (Argentyna), a obecnie jest waltornistką z Orquesta Sinfonica de Rosario. Kontynuuje  koncerty kameralne  ze swoim trio (obój, róg i fortepian), kwartetem rogów, kwintetem dęty i kwintetem dęty drewnianym.

Pani Rodriguez-Finke ma piękną 11-letnią córkę,która interesuje się malarstwem, rzemiosłem i podróżowaniem po całym świecie (zawsze z rogiem na plecach!)

Warsztaty tego wykładowcy

ID Nazwa kursu Miejsce Data rozpoczęcia
Waltornia PSM Kalisz 19 sierpnia 2019
Scroll Up