Marco Pierobon

Marco Pierobon

italiano

Prowadzi działalność pedagogiczną. Prowadził kursy mistrzowskie w USA i w świecie.

Jest laureatem międzynarodowych konkursów gry na trąbce w Passau (Niemcy), Imperia oraz Aqui (Włochy). Przez ponad 10 lat piastował stanowisko solowego trębacza w orkiestrach Maggio Musicale Fiorentino Orchestra oraz Accademia di Santa Cecilia Orchestra w Rzymie.

Współpracował również z Chicago Symphony Orchestra (USA) i Filarmonica Della Scala Orchestra (Włochy). Jako solista wystąpił m.in. z Maggio Musicale Fiorentino, English Chamber Orchestra, Vienna  Kammerkonzert, Max- Planck-Philharmonie München, Junge Philharmonie Salzburg, Marchigiana Philharmonic. W 2011 roku odbył solowe tournée po Argentynie z orkiestrami Mar del Plata oraz Tucuman Symphony Orchestra, mający mi swe siedziby w Buenos Aires. W 2008 roku ukazał się jego debiutancki album pt. Solo, przy realizacji którego towarzyszyła mu Orchestra di Fiati delle Marche pod dyrekcją Michele Manganiego.

Prowadzi ożywioną działalność pedagogiczną. Prowadził kursy mistrzowskie w USA, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Grecji, Niemczech, Austrii oraz we Włoszech. Jest autorem podręcznika dotyczącego podstaw gry na instrumentach dętych blaszanych opublikowanego na DVD. Jako członek zespołu Gomalan Brass Quintet koncertował w wielu krajach Europy, Azji i obu Ameryk, dokonując szeregu nagrań dla wytwórni Summit Records oraz Naxos. Od 2007 roku jest profesorem klasy trąbki w konserwatoriach w Bolzano i Reggio Emilia (Włochy). Jest artystą firmy Yamaha. Podczas koncertów korzysta wyłącznie z instrumentów tego producenta oraz z ustników firmy Wedge.

Warsztaty tego wykładowcy

ID Nazwa kursu Miejsce Data rozpoczęcia
Trąbka PSM Kalisz 19 sierpnia 2019
Scroll Up