Marcin Nowak

Marcin Nowak

polish

Trębacz solista Filharmonii Opolskiej, solowy Mistrz Polski Sygnalistyki Myśliwskiej 2012.

Trębacz solista Filharmonii Opolskiej, solowy Mistrz Polski Sygnalistyki Myśliwskiej 2012, juror mianowany Klubu Sygnalistyki Myśliwskiej, pedagog, myśliwy.
Ukończył studia w klasie trąbki prof. zw. dr hab. Romana Grynia. Brał udział w licznych kursach mistrzowskich prowadzonych przez takich profesorów jak: Aki Välimäki, Laurynas Lape, Giuliano Sommerhalder, Sergiu Carstea, Gabor Boldoczki czy Marcus Wursch. Do jego większych sukcesów zaliczyć można III miejsce w konkursie studiów orkiestrowych na Ogólnopolskim Festiwalu Trębaczy w Kaliszu w 2014 r. lub wyróżnienie na X Międzynarodowym Konkursie Interpretacji dla Instrumentów Dętych w Brnie w 2015 r.

W zakresie muzyki o charakterze łowieckim Marcin Nowak jest laureatem wielu konkursów w zakresie sygnalistyki, m.in. w 2012 r. w konkursie sygnalistów myśliwskich „O róg Wojskiego” zdobył solowe mistrzostwo Polski osiągając maksymalną liczbę punktów, a wraz z prowadzonym przez siebie zespołem zajął III miejsce w klasie G. Współpracował również z Zespołem Reprezentacyjnym Muzyki Myśliwskiej PZŁ – Capella Zamku Rydzyńskiego. Obecnie zasiada w jury regionalnych i ogólnopolskich konkursów sygnalistyki i muzyki myśliwskiej.

Jego największą pasją jest nauczanie – w 2017 r. objął klasę trąbki w Państwowej Szkole Muzycznej I i II Stopnia w Opolu oraz uczy gry na trąbce i rogu myśliwskim w Niepublicznej Szkole Muzycznej I Stopnia w Opolu. Prowadzi on również liczne warsztaty dla solistów oraz zespołów sygnalistyki i muzyki myśliwskiej.

Od 2017 roku trębacz solista Filharmonii Opolskiej im. Józefa Elsnera.

Warsztaty tego wykładowcy

ID Nazwa kursu Miejsce Data rozpoczęcia
Rogi myśliwskie PSM Kalisz 19 sierpnia 2019
Scroll Up