Fabio Brum

Fabio Brum

Português do Brasil

Fábio ukończył edukację z Diplom-Musiker in Künstlerischen Hauptfach Trompete w 2005 roku.

Fábio ukończył edukację z Diplom-Musiker in Künstlerischen Hauptfach Trompete w 2005 roku z klasy prof. Reinholda Friedricha w Staatliche Hochschule für Musik Karlsruhe (Niemcy), gdzie również brał udział w zajęciach u prof. Edwarda H. Tarra, Laury Vokobratovic i Klaus Bräcker w okresie dwóch lat.

Fábio Luiz São Braz Pepino Da Cunha Brum urodził się w grudniu w 1981 roku w Rio de Janeiro w Brazylii.  Mieszkał w Sewilli(Hiszpania) w latach 2009-2010, kiedy występował jako pierwszy  trębacz w Real Orquesta Sinfónica de Sevilla, jest członkiem the Royal Brass Quintet.

Fábio jest jedynym Brazylijczykiem w historii, który zajął pierwsze miejsce w międzynarodowym konkursie trąbkowym, wygrał również wiele nagród np. I nagrodę w 2009 Concurso Internacional de Trompeta Juan García Marín; III Nagroda na Konkursie Trąbek w Cità di Porcia 2010 (Włochy); Nagroda Judge’s na Międzynarodowym Konkursie Trąbek im. Ellswortha Smitha w USA (2008);

Pierwsza nagroda w Narodowym Kolegium Konkursu Trąbek w 2003 r. Etude Division (USA); II Nagroda na Międzynarodowym Konkursie Gildii Trąbek Solowych 2001 (USA); Druga nagroda w National Trumpet Competition College 2003 Solo Division (USA). Otrzymał Honorowe Wyróżnienie na Konkursie Trąbek w Pradze w 2010 roku (Czechy), a także był finalistą Międzynarodowego Konkursu Trąbkowego w Toskanii (Włochy) w 2008 roku oraz Międzynarodowego Konkursu Trąbek w 2006 roku „Città di Porcia” (Włochy) . Brum grał z różnymi orkiestrami i zespołami w Brazylii, Wenezueli, Stanach Zjednoczonych, Meksyku, Hiszpanii, Czechach, Włoszech, Niemczech, Austrii, Polsce, Węgrzech i Serbii, zarówno jako solista, jak i trębacz.  Otrzymał także wiele nagród i stypendiów, w tym: Nagrodę Novara 2008; DAAD (Niemiecka Usługa Wymiany Akademickiej);Baden-Württemberg Stipendium; Stypendium Instytutu Lake Placid; Stypendium Memorial Leona Rapiera; Stypendium Melvina Dickinsona. Fábio był nauczycielem podczas wielu festiwali, w tym CIVEBRA (Brazylia) Curso de Interpretación Instrumental w Bienal de Musica de Buñol (Hiszpania) i Curso Eduardo Ocón (Hiszpania). Festiwal de Trompeta del Estado Táchira, Wenezuela, Festiwal Internacional de Trompetas Rafael Mendez (Meksyk), Letni obóz muzyki Concordia University w Nebrasca, w Stanach Zjednoczonych oraz wiele innych.

W wieku 8 lat rozpoczął naukę muzyki i trąbki u swojego dziadka Inácio Pepino. W wieku 9 lat zadebiutował z Banda Irmãos Pepino. W wieku 12 lat, z pomocą João Urbano, stał się pierwszym trębaczem solowym tego samego zespołu, w którym był do 15 roku życia. W Brazylii studiował także grę na trąbce z nauczycielami Naílsonem Simões, Paulo Mendonça, Nelsonem Oliveirą. . W wieku 16 lat pojechał do Louisville, KY (Stany Zjednoczone), aby wziąć udział w programie wymiany szkół średnich, gdzie pozostał do ukończenia 21 lat z tytułem licencjata. Tam studiował u dr Michaela Tunnella na Uniwersytecie w Louisville. Podczas tych lat w Stanach Zjednoczonych Fábio wygrał także Konkurs Solo na orkiestrę University of Louisville, Konkurs Solo dla Młodzieżowej Orkiestry Louisville, otrzymał Nagrodę Wybitnego Solisty w konkursie DIxie Classic Concert.

Fábio ukończył edukację z Diplom-Musiker in Künstlerischen Hauptfach Trompete w 2005 roku z klasy prof. Reinholda Friedricha w Staatliche Hochschule für Musik Karlsruhe (Niemcy), gdzie również brał udział w zajęciach u prof. Edwarda H. Tarra, Laury Vokobratovic i Klaus Bräcker w okresie dwóch lat. W latach 2007-2008 Fábio edukował się u Erika Aubierem w Paryżu. Brał udział w kursach mistrzowskich u profesorów Reinholda Friedricha, Erica Aubiera, Maurice’a André, Hakana Hardembergera, Guy’a Touvrona, Adolpha Hersetha, Luisa Gonzaleza, Marka Goulda, Jeansa Lindemana, Markusa Stockhausena, Edwarda Carrola, Juanjo Serna Salvadora, Carlosa Benetó Grau, Oscara Bruma, Benjamina Moreno, Johna Wallace, Jamesa Thompsona, Michaela Sachsa, Crispiana Steele-Perkins, Iana Muirhead, Stacy Blair, Johna Hagstroma, Tima Morrisona, Allen Vizzuti, Vincenta DiMartino i innych.

Warsztaty tego wykładowcy

ID Nazwa kursu Miejsce Data rozpoczęcia
Trąbka PSM Kalisz 19 sierpnia 2019
Scroll Up