Szanowni Państwo, 

Rok 2018 jest pełen muzycznych jubileuszy. Katedra Instrumentów Dętych w poznańskiej Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego, którą mam przyjemność kierować od 16 lat, obchodzi swoje 60-lecie. Wydarzenie to wpisuje się w moje 35-lecie pracy artystycznej i 30-lecie pracy dydaktycznej.

Jest to wspaniała okazja do świętowania, dlatego w marcu – wspólnie z władzami uczelni postanowiliśmy to uczcić zapraszając 18 wybitnych muzyków z całego świata i organizując V Międzynarodową Konferencję „Barwy Instrumentów Dętych”. Dzięki wsparciu sponsorów, a także ogromnemu zaangażowaniu pracowników Katedry oraz studentów, impreza odbyła się na najwyższym poziomie i cieszyła się ogromnym zainteresowaniem.

Jednak to nie wszystko! Już w sierpniu czeka nas kolejny jubileusz – X edycja Letniej Akademii Instrumentów Dętych Blaszanych, która w tym roku odbędzie się w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. w Kaliszu. Pierwsza edycja Letniej Akademii odbyła się w Mielcu w 2009r.  Brało w niej udział 7 wykładowców i 70 uczestników. W 2017 roku było nas już dwa razy więcej. X Letnia Akademia będzie wydarzeniem wyjątkowym. W tym roku naszymi gośćmi będą między innymi: Ronald Romm, Alan Thomas, Lisa Ford,  Tamir Akta, Sergiu Carstea, Michael Massong, Zoltan Kiss i Charli Green. Pragnę serdecznie  zaprosić wszystkich miłośników instrumentów dętych blaszanych na ten wyjątkowy jubileusz. Głęboko wierzę, że to wydarzenie będzie dla Państwa czasem  pełnym artystycznych wrażeń i nowych doświadczeń.  W ciągu tych pięciu dni będziemy mieli okazję wysłuchać aż 10 koncertów! Drodzy studenci, uczniowie, rodzice i nauczyciele – w dniach od 19 do 24 sierpnia 2018r. serdecznie zapraszam Was do Kalisza, najstarszego miasta w Polsce, na wspólne świętowanie.

Świętujmy i muzykujmy razem!

W tym miejscu chcę podziękować  Dyrekcji Państwowej Szkoły Muzycznej Ii II stopnia  w Kaliszu, Pani  Marii Pawelec i Panu Liwiuszowi  Szumała za przyjęcie obowiązków organizatora i wyjątkową  aktywność  w organizacji imprezy. Dziękuję również  wszystkim, którzy nie szczędzili swych sił i prywatnego  czasu, angażując się w organizację tego wydarzenia.

 

Roman Gryń