Letnia Akademia Instrumentów Dętych Blaszanych + w 2019 roku odbędzie się już po raz jedenasty!

Wzorem lat ubiegłych spotkamy się w sierpniu, by wspólnie muzykować, uczyć, ćwiczyć i koncertować. Tak jak w ubiegłym roku, również i tym razem Akademia odbędzie się w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. im. Henryka Melcera w Kaliszu.

Akademia cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród uczestników i pedagogów, dlatego w tym roku nie może zabraknąć również Ciebie!

Celem organizacji Akademii jest umożliwienie utalentowanej młodzieży kontaktu z szerokim gronem solistów i pedagogów z Polski i zza granicy. Podczas zajęć rozwijamy i wzbogacamy swoje umiejętności praktyczne w grze na instrumentach.
Letnia Akademia Instrumentów Dętych Blaszanych+ pomyślana została przede wszystkim jako tygodniowy cykl zajęć warsztatowych dla wszystkich klas instrumentów dętych blaszanych (trąbka, waltornia, puzon, eufonium, tuba). W tegorocznej edycji rodzina Akademii powiększy się o instrumentalistów grających na saksofonach, perkusji oraz rogach myśliwskich. Dodatkowo zorganizowane będą także warsztaty dla orkiestr dętych.

Każdego dnia prowadzone są zajęcia indywidualne z czynnymi uczestnikami przez wybitnych polskich i zagranicznych pedagogów. Oprócz zajęć indywidualnych prowadzone są także zajęcia gry zespołowej, na których wykładowcy kładą szczególnie duży nacisk na kameralistykę i sposoby pracy w zespołach instrumentalnych.

Dla trębaczy Akademia jest doskonałą okazją do pracy nad programem konkursowym IX Ogólnopolskiego Festiwalu Trębaczy, który odbędzie się już w czerwcu 2020 roku właśnie w Kaliszu. Festiwal ten jest najbardziej prestiżowym konkursem trąbkowym na mapie Polski. Dzięki uczestnictwie w Letniej Akademii można już teraz zaznajomić się z walorami akustycznymi Sali Koncertowej, w której odbywać się będą przesłuchania konkursowe.

W ramach Letniej Akademii odbywają się spotkania pedagogów i panele dyskusyjne służące wymianie doświadczeń i wzbogacaniu metod pracy z uczniami. Każdy z uczestników Akademii oprócz udziału w zajęciach warsztatowych ma także możliwość wysłuchania ciekawych wykładów dotyczących sposobów ćwiczenia, jak i najnowszych technik gry na instrumentach. Dodatkowo podczas Akademii można obejrzeć wystawy instrumentów dętych blaszanych z możliwością ich wypróbowania oraz kupna.

Akademia daje uczestnikom również okazję do zaprezentowania swoich umiejętności szerokiej publiczności podczas koncertów na terenie miasta Kalisza oraz Pleszewa. Na koncertach prezentują się nie tylko uczniowie, ale także ich mistrzowie. Dzięki takim spotkaniom uczestnicy Akademii mają możliwość poznać swoich mentorów wielopłaszczyznowo – zarówno podczas zajęć, a także na scenie.

... a tak było w roku 2018...